Boże Narodzenie coraz bliżej, w sklepach panuje już świąteczna atmosfera, a Ty wciąż nie masz pomysłu na świąteczne prezenty z www.taniaksiazka.pl? Bez obaw – poniżej znajdziesz kilka propozycji podarków, które ucieszą każdego.

Książka, czyli świąteczny klasyk

Książki są jednymi z najchętniej kupowanych prezentów. I nic dziwnego. Wybór jest tak duży, że niezależnie od wieku i zainteresowań, zawsze znajdzie się coś ciekawego. Wszystko sprowadza się do tego, jak dobrze znamy osobę, którą chcemy obdarować. Jeśli wiemy, że jest miłośnikiem literatury, to może poszukajmy czegoś w najnowszych bestsellerach. Może uwielbia kryminały i ucieszy ją “Przepaść” Remigiusza Mroza? A może woli klimatyczne sagi rodzinne, w stylu “Stulecie Winnych” Ałbeny Grabowskiej? Jeśli nie jesteśmy pewni, zawsze możemy zdecydować się na coś bardziej neutralnego. Na przykład kalendarz książkowy z inspirującymi cytatami, książka kucharska albo wspaniale ilustrowany album.

Prezenty dla znajomych

Co wybrać, jeśli kupujemy jeden prezent dla grupy znajomych albo dla pary? W tym wypadku, jako świąteczne prezenty świetnie sprawdzą się różnego rodzaju gry towarzyskie i planszowe. Jeśli szukamy czegoś bardziej rozrywkowego, to postawmy na klasyki – Jenga czy Dobble sprawdzą się w każdym towarzystwie. Młodszych graczy, zafascynowanych Minecraftem, z pewnością ucieszy gra planszowa oparta na dobrze znanym uniwersum. W dodatku stworzy to świetną okazję dla rodziców, żeby choć trochę poznać świat ich dzieci.

Drobne upominki

A co w przypadku, gdy potrzebujemy jedynie czegoś skromnego? Ale jednocześnie nie chcemy, żeby prezent wypadł nudno i banalnie? Wtedy warto postawić na oryginalne dodatki. Personalizowany kubek ze zdjęciem, torba z cytatem z ulubionego filmu, koszulka z zabawnym motywem. A może fotoksiążka lub kalendarz pełen dobrych wspomnień? W świątecznych prezentach nie chodzi o to, żeby były jak najdroższe. Liczy się intencja, z jaką je wręczamy. I uwaga poświęcona znalezieniu tego, co faktycznie ucieszy naszych najbliższych.